Hoşgeldiniz

Club Mel, sakin ve huzurlu ortamı, yemyeşil bahçesi ile sizlere kapılarını açıyor.Hem doğa ile iç içe olup aynı zamanda kendinizi evinizde hissedebileceğiniz samimiyetiyle keyifli bir tatil sizleri bekliyor.

home_hotel2_icon1

Dalyanda çok özel bir tatil

Dalyan, Türkiye’nin güneyinde Muğla’nın Ortaca ilçesine bağlı küçük bir Akdeniz beldesidir. Köyceğiz gölünü Akdeniz’e bağlayan kanalın kenarında yer alır. Yerleşik nüfusu 3.000 kişi olan belde nüfusu yaz aylarında iki katına çıkıyor. Özellikle Mayıs ve Eylül ayları sakin ve güzel olan zamanlarıdır.
home_hotel2_icon2

Plaj

İztuzu plajına ulaşım hem kara yoluyla hem de Kaunos kaya mezarları manzarası eşliğinde teknelerle yapılabilir.
home_hotel2_icon3

Dalyan Etkinlik ve Gezileri

Kaunos Antik kent, İztuzu Plajı, Tekne Turları, Çamur banyoları, Kuş gözlemciliği, Rafting, Bisiklet gezileri ve eğlence aktiviteleri...
home_hotel2_icon4

Ücretsiz Wi-Fi İnternet

Otelimizde ücretsiz olarak kablosuz internet hizmeti bulunmaktadır.
home_hotel2_icon5

Yüzme Havuzu

Otelimizde misafirlerimizin kullanımına özel büyük havuz ve çocuk havuzu bulunmaktadır. Havuz barımızda yiyecek ve içecek servisi sunulmaktadır.
home_hotel2_icon6

Bar ve Restaurant

Her damağa özel lezzetler...Havuz barımızda yiyecek ve içecek servisi sunulmaktadır.
home_hotel2_icon1

Resepsiyon

Bilgi ve ihtiyaçlarınız için buradayız …24 Saat resepsiyon hizmeti...

CLUB MEL


Dalyan


Tatil


Doğa


Deniz


Tarih


Sanat


Dalyan, Türkiye’nin güneyinde Muğla’nın Ortaca ilçesine bağlı küçük bir Akdeniz beldesidir. Köyceğiz gölünü Akdeniz’e bağlayan kanalın kenarında yer alır. Yerleşik nüfusu 3.000 kişi olan belde nüfusu yaz aylarında iki katına çıkıyor. Özellikle Mayıs ve Eylül ayları sakin ve güzel olan zamanlarıdır.

Kaunos Antik Kent
Kaunos Antik Kent Dalyan'nın bir diğer adı da Kbid olarak bilinmektedir. Ortaca boğazının bir tarafındaki yakasında kurulmuş olan bu kent bir efsaneye göre Miletos'un ikiz çocuklarından biri olan Kaunos tarafından Karya - Likya toprakları içinde kurulmuştur. Antik kent kurulduğu dönemde bir liman kentidir. Ancak Dalyan Deltası'nın oluşması ve genişlemesiyle günümüzde deniz kıyısından daha iç kısımlarda kalmıştır.

İztuzu Plajı
Dalyan'a yakın bir konumda bulunan İztuzu Plajı 4,5 kilometre uzunluğuna sahiptir. Caretta carettaların yumurtalarını bıraktığı bir bölge olmasından dolayı Kaplumbağa Plajı olarak da adlandırılmaktadır.Türkiye’nin en güzel plajları arasında yer alan İztuzu plajı’nda mavi bayraklı seçilen tertemiz bir denizin tadını çıkarabilirsiniz.

Tekne Turları
Dünyanın bir başka cennet köşesi olan 12 Adalar, Dalyan’ın en gözde yerlerindendir. Burada katılacağınız tekne turunda yeşilin ve mavinin her tonuyla karşılaşacaksınız. Bunun gibi çevrede daha pek çok turlara da katılabilirsiniz.

Çamur Banyoları
Dalyan'a gelenlerin en önemli uğrak noktalarından biri de çamur banyoları.. 'Gelgirme', 'Ali Rıza Çavuş Girmesi', 'Delibey Girmesi' ve 'Sultaniye Kaplıcası' özellikle yaz aylarında ziyaretçi akınına uğruyor.

Kuş gözlemciliği
Dalyan, tam bir kuş cennetidir. Tam 180 tür kuşun ya sürekli yaşadığı, ya da belirli dönemlerde konakladığı belirlenmiştir. Pek çok yabancı kuş gözlemcisi, sadece kuşları görebilmek için Dalyan’ın konuğu olmaktadır. Dalyan da gözlemlenen bilen başlıca kuş türleri Yalı çapkını, Tepeli karabatak,küçük balaban,Ergüvani balıkçıl küçük kartal,küçük kerkenez,gülen sumru,mahmuzlu kız kuşu, alaca balıkçıl, sakarmeke, leylek, kırlangıç, saz bülbülü, gülen sumru, yılan kartalı, arı kuşu, martı, çeltikçi, küçük beyaz balıkçıl ve diğer çok çeşitli kuş türü bölgeyi kışlama ve kuluçka alanı olarak kullanmaktadır.

Rafting
Dalaman çayı, Gölhisar ilçesinin güneyindeki Yeşilgöl dağlarından doğar, Ortaca ve Dalaman ilçe sınırlarını çizerek, Akdeniz'e dökülür. Dalaman çayı Akdeniz ve Ege bölgelerinin sınırını oluşturur.
Dalyan'da konakladığınız süre içinde katılabileceğiniz etkinliklerden biri de Dalaman çayında Rafting'dir. Dalaman çayı rafting parkuru mevsime ve su seviyesine bağlı olmak üzere 4 4+,5 zorluk seviyesine sahiptir.